ຄົ້ນຫາ

ປ່ຽນພາສາ

Facebook

ສະຖິຕິການເຂົ້າຊົມເວັບໄຊ້

374797
ມື້ນີ້
ມື້ວານນີ້
ອາທິດນີ້
ອາທິດແລ້ວ
ເດືອນນີ້
ເດືອນແລ້ວ
ທັງໝົດ
257
301
822
371898
6704
7602
374797
Your IP: 34.236.190.216
2019-08-20 10:57

ມີ 19  ຂາສັນຈອນ ແລະ ບໍ່ມີສະມາຊິກອອນໄລນ໌ ອອນໄລນ໌

ສະຫຼຸບຜົນການແຂ່ງຂັນ ງານມະຫາກຳກິລານັກຮຽນ ມັດທະຍົມສຶກສາທົ່ວປະເທດ ຄັ້ງທີ່ VI
ປີ 2017 ທີ່ ແຂວງບໍລິຄຳໄຊ
ຂອງທິມນັກກິລາ ແຂວງຫຼວງພະບາງ new1

      ກິລາ ໜ້າເກັກ ລວມ: 6 ຫຼຽນ ( 3 ຫຼຽນຄຳ, 1 ຫຼຽນເງິນ ແລະ 2 ຫຼຽນທອງ )

  • ດ່ຽວຍິງ 15 ແມັດ ໄດ້ 1 ຫຼຽນຄຳ ນາງ ເຊ່ຍຊົງ ມສ ນ້ຳຖ້ວມ
  • ດ່ຽວຊາຍ 20 ແມັດ 1 ຫຼຽນຄຳ ທ້າວ ຊືລີ ມສ ເດັກກ່ຳພ້າ
  • ຄູ່ຍິງ 15 ແມັດ 1 ຫຼຽນຄຳ ນາງ ເຊຍຊົງ ມສ ນ້ຳຖ້ວມ, ນາງ ນ້ອຍມະນີ ແລະ ນາງ ດວງພະສຸກ ມສ ໂພນທອງ
  • ທິມຍິງ 15 ແມັດ 1 ຫຼຽນເງິນ ນາງ ນ້ອຍມະນີ ແລະ ນາງ ດວງພະສຸກ ມສ ໂພນທອງ, ນາງ ເຊຍຊົງ ມສ ນ້ຳຖ້ວມ, ນາງ ອ່ຽມ ມສ ວຽງຄຳ
  • ດ່ຽວຊາຍ 15 ແມັດ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ຊືລີ ມສ ເດັກກ່ຳພ້າ
  • ຄູ່ຊາຍ 15 ແມັດ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ຊືລີ ມສ ເດັກກ່ຳພ້າ, ທ້າວ ວັນໄຊ ມສ ນ້ຳຖ້ວມ, ທ້າວ ຈ່າຍຫວ່າງ ມສ ຜາເກັ່ງ ແລະ ທ້າວ ລົງຫວ່າງ ມສ ພູວຽງນ້ອຍ

      ກິລາ ເປຕັງ ລວມ: 4 ຫຼຽນ ( 2 ຫຼຽນຄຳ ແລະ 2 ຫຼຽນທອງ )

  • ຄູ່ຍິງ 1 ຫຼຽນຄຳ ນາງ ສີ ບຸນປະເສີດ ມສ ປາກແຊງ ແລະ ນາງ ເມທິດາ ມາໄລສອນ ມສ ເມືອງນານ
  • ຄູ່ປະສົມ ຍິງ-ຊາຍ 1 ຫຼຽນຄຳ ນາງ ພອຍໄພລິນ ແກ້ວມະນີ ມສ ປ່ອງຄຳ, ນາງ ສີ ບຸນປະເສີດ ມສ ປາກແຊງ, ທ້າວ ຈັນພິເດດ ໄຊຍະເດດ ມສ ສັນຕິພາບ
  • ຄູ່ ຍິງ-ຊາຍ 1 ຫຼຽນທອງ ນາງ ພອຍໄພລິນ ແກ້ວມະນີ ມສ ປ່ອງຄຳ ແລະ ທ້າວ ບຸນທະວີ ວົງພານິດ ມສ ສັນຕິພາບ
  • ທິມຊາຍ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ຈັນພິເດດ ໄຊຍະເດດ ແລະ ທ້າວ ຊານົນ ພຸດທະວົງ ມສ ສັນຕິພາບ, ທ້າວ ບຸນເຮືອງ ພົມມະນີສອນ, ທ້າວ ນິກອນ ວັນນິດາ ມສ ຈອມເພັດ
    ກິລາ ໝາກເສິກ ລວມ: 6 ຫຼຽນ ( 1 ຫຼຽນຄຳ, 1 ຫຼຽນເງິນ ແລະ 4 ຫຼຽນທອງ )
  • ຄູ່ຊາຍ 10 ນາທີ 1 ຫຼຽນຄຳ ທ້າວ ຜົງ ຢາງ ແລະ ທ້າວ ອຸທອນ ສຸລິສັກ ມສ ສັນຕິພາບ
  • ດ່ຽວຊາຍ 10 ນາທີ 1 ຫຼຽນເງິນ ທ້າວ ອາໂລ່ ແຊ່ເຕິນ ມສ ສັນຕິພາບ
  • ປະສົມ ຍິງ-ຊາຍ 5 ນາທີ 1 ຫຼຽນທອງ ນາງ ລັດຕະນະພອນ ພິລາວັນ ແລະ ທ້າວ ເພັດຕະກຸນ ແກ້ວໂສພາ ມສ ປ່ອງຄຳ, ນາງ ວັນນິດາ ອານຸລາດ ແລະ ທ້າວ ອາໂລ່ ແຊ່ເຕິນ ມສ ສັນຕິພາບ
  • ປະສົມ ຍິງ-ຊາຍ 8 ນາທີ 1 ຫຼຽນທອງ ນາງ ລັດຕະນະພອນ ພິລາວັນ ແລະ ທ້າວ ເພັດຕະກຸນ ແກ້ວໂສພາ ມສ ປ່ອງຄຳ, ນາງ ວັນນິດາ ອານຸລາດ ແລະ ທ້າວ ອາໂລ່ ແຊ່ເຕິນ ມສ ສັນຕິພາບ
  • ຄູ່ຊາຍ 3 ນາທີ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ເພັດຕະກຸນ ແກ້ວໂສພາ ມສ ປ່ອງຄຳ ແລະ ທ້າວ ອາໂລ່ ແຊ່ເຕິນ ມສ ສັນຕິພາບ
  • ຄູ່ຍິງ 3 ນາທີ 1 ຫຼຽນທອງ ນາງ ລັດຕະນະພອນ ພິລາວັນ ມສ ປ່ອງຄຳ ແລະ ນາງ ວັນນິດາ ອານຸລາດ ມສ ສັນຕິພາບ

      ກິລາ ເທຄວັນໂດ ລວມ: 3 ຫຼຽນ ( 1 ຫຼຽນຄຳ, 1 ຫຼຽນເງິນ ແລະ 1 ຫຼຽນທອງ )

  • ປະເພດຕໍ່ສູ້ ລຸ່ນນ້ຳໜັກ 54 ກິໂລກາມ 1 ຫຼຽນຄຳ ທ້າວ ວິຊາລີ ລີ ມສ ເດັກກ່ຳພ້າ
  • ປະເດຟ້ອນ ປຸ່ມເຊດ່ຽວ 1 ຫຼຽນເງິນ ນາງ ປູປ້ຽວ ພົງສະຫວັດ ມສ ເມືອງຂາຍ
  • ປະເພດຕໍ່ສູ້ ລຸ່ນນ້ຳໜັກ 51 ກິໂລກາມ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ແສງສຸລີ ພົງສະຫວັນ ມສ ສັນຕິພາບ

      ກິລາ ບານບ້ວງ ລວມ: 2 ຫຼຽນ ( 1 ຫຼຽນຄຳ ແລະ 1 ຫຼຽນເງິນ )

  • ທິມ ຊາຍ 1 ຫຼຽນຄຳ
  • ທິມ ຍິງ 1 ຫຼຽນເງິນ

      ກິລາ ບານເຕະ ລວມ 1 ຫຼຽນ ( 1 ຫຼຽນທອງ )

  • ທິມບານເຕະຊາຍ 1 ຫຼຽນທອງ

      ກິລາ ໝາກຂ່າງ ລວມ: 2 ຫຼຽນ ( 1 ຫຼຽນຄຳ ແລະ 1 ຫຼຽນທອງ )

  • ດ່ຽວຍິງ 1 ຫຼຽນຄຳ ນາງ ກິງຄຳ ແກ້ວວົງໄຊ ມສ ໂພນໄຊ
  • ດ່ຽວຊາຍ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ໄຊຫວ່າ ຈົ່ງຈໍ່

      ກິລາ ແລ່ນລານ ລວມ: 3 ຫຼຽນ ( 1 ຫຼຽນເງິນ ແລະ 2 ຫຼຽນທອງ )

  • ແລ່ນ ຊາຍ 10.000 ແມັດ 1 ຫຼຽນເງິນ ທ້າວ ຈຸ່ນ ມິດຕະພອນ ມສ ເດັກກ່ຳພ້າ
  • ແລ່ນ ຊາຍ 5000 ແມັດ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ສົມ ທິບພະຈັນ ມສ ເດັກກ່ຳພ້າ
  • ແລ່ນ ຊາຍ 800 ແມັດ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ປໍຄັ່ງ ຊີ່ທໍ່ ມສ ເດັກກ່ຳພ້າ

      ກິລາ ກະຕໍ້ ລວມ: 2 ຫຼຽນ ( 1 ຫຼຽນເງິນ ແລະ 1 ຫຼຽນທອງ )

  • ຄູ່ ຊາຍ 1 ຫຼຽນເງິນ ທ້າວ ພອນສະຫວັນ ແກ້ວວິຄິດ ມສ ນ້ຳຖ້ວມ, ທ້າວ ວັນໄຊ ຈຸນແກ້ວມະນີ ແລະ ທ້າວ ຊຽງອຳພອນ ມສ ວຽງຄຳ
  • ດ່ຽວ ຊາຍ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ພອນສະຫວັນ ແກ້ວວິຄິດ ມສ ນ້ຳຖ້ວມ, ທ້າວ ວັນໄຊ ຈຸນແກ້ວມະນີ, ທ້າວ ພຸດ ເພັດສະຫວັນ ແລະ ທ້າວ ສົມເດດ ຄຸດມີໄຊ ມສ ວຽງຄຳ

      ກິລາ ປິ່ງປ່ອງ ລວມ: 5 ຫຼຽນ ( 5 ຫຼຽນທອງ )

  • ດ່ຽວ ຍິງ 1 ຫຼຽນທອງ ນາງ ແສງມະນີ ພົມມະຈັນ ມສ ສັນຕິພາບ
  • ຄູ່ ຍິງ 1 ຫຼຽນທອງ ນາງ ຄຳຫຼ້າ ກິຕິຍະໄລ ມສ ສັນຕິພາບ ແລະ ນາງ ດາລຸນນີ ພັນອາສາ ມສ ປ່ອງຄຳ
  • ຄູ່ ຍິງ 1 ຫຼຽນທອງ ນາງ ແສງມະນີ ພົມມະຈັນ ແລະ ນາງ ມະນີພອນ ວັນນະວົງ ມສ ສັນຕິພາບ
  • ທິມຊຸດ ຍິງ 1 ຫຼຽນທອງ ນາງ ແສງມະນີ ພົມມະຈັນ, ນາງ ມະນີພອນ ວັນນະວົງ, ນາງ ຄຳຫ້າ ກິຕິຍະໄລ ມສ ສັນຕິພາບ, ນາງ ບຸນມີ ຄິດຕິຍະໄລ ແລະ ນາງ ດາລຸນນີ ພັນອາສາ ມສ ປ່ອງຄຳ
  • ທິມຊຸດ ຊາຍ 1 ຫຼຽນທອງ ທ້າວ ວັນນິຖາ ສີລາເພັດ, ທ້າວ ສຸລະໄຊ ແສງຈັນ, ທ້າວ ທໍ່ ຢ່າງແສນໄຊ, ທ້າວ ອານຸໄຊ ພົມມະສີ ແລະ ທ້າວ ບຸນຈັນ ພັນມະນີລາ ມສ ສັນຕິພາບ

      ແຂວງ ຫຼວງພະບາງ ໄດ້ອັນດັບທີ່ 7 ໃນທົ່ວປະເທດ ເຊິ່ງມີ : 18 ແຂວງເຂົ້າຮ່ວມ

ລ/ດ ປະເພດ ກິລາ ໄດ້ຮັບຕົວຈິງ ລວມຫຼຽນ
ຄຳ ເງິນ ທອງ  
1 ໜ້າເກັກ 3 1 2 6
2 ເປຕັງ 2 0 2 4
3 ໝາກເສິກ 1 1 4 6
4 ເທຄວັນໂດ 1 1 1 3
5 ບານບ້ວງ 1 1 0 2
6 ໝາກຂ່າງ 1 0 1 2
7 ແລ່ນ-ລານ 0 1 2 3
8 ກະຕໍ້ 0 1 1 2
9 ປິ່ງປ່ອງ 0 0 5 5
10 ບານເຕະ 0 0 1 1
11 ດອກປີກໄກ່ 0 0 1 1
12 ບານສົ່ງ 0 0 0 0
  ລວມ 9 6 20 35

16473393 2195155170709592 1846779995211011613 n