ຄົ້ນຫາ

ປ່ຽນພາສາ

Facebook

ສະຖິຕິການເຂົ້າຊົມເວັບໄຊ້

356220
ມື້ນີ້
ມື້ວານນີ້
ອາທິດນີ້
ອາທິດແລ້ວ
ເດືອນນີ້
ເດືອນແລ້ວ
ທັງໝົດ
421
227
648
353456
7507
13090
356220
Your IP: 34.229.126.29
2019-06-17 18:45

ມີ 16  ຂາສັນຈອນ ແລະ ບໍ່ມີສະມາຊິກອອນໄລນ໌ ອອນໄລນ໌

ພິທີປິດການແຂ່ງຂັນກິລາຮຸ່ນນັກຮຽນ ແລະ ຮຸ່ນທົ່ວໄປ ປະຈຳປີ 2016 

ຕອນແລງຂອງວັນທີ 7 ເມສາ 2016 ທີຜ່ານມາ ທີ່ເດີ່ນກິລາ ນາຫຼວງ ແຂວງຫຼວງພະບາງ ໄດ້ມີພິທີປິດ ງານແຂ່ງຂັນກິລາ ຮຸ່ນນັກຮຽນ ແລະ ຮຸ່ນທົ່ວໄປ ປະຈຳປີ 2016. ໂດຍການໃຫ້ກຽດເຂົ້າຮ່ວມຂອງ ທ່ານ ຊາຍສະຫວັນ ຈັນມານິດ ຮອງຫົວໜ້າ ພະແນກ ສຶກສາທິການ ແລະ ກິລາແຂວງຫຼວງພະບາງ,

ທ່ານ ບຸນລຽງ ແກ້ວມະນີ ປະທານ ກວດກາພັກ-ລັດເມືອງຫຼວງພະບາງ, ທ່ານ ສົມຈັນ ສົມບູນສີ ຫົວໜ້າທະນາຄານ ພັດທະນາລາວ ສາຂາແຂວງຫຼວງພະບາງ ທັງເປັນຮອງປະທານກິລາບານເຕະ ສາຂາ ແຂວງຫຼວງພະບາງ, ມີ ບັນດາຄູຝຶກ, ຄະນະກຳມະການຕັດສີນ, ນ້ອງໆກິລານັກຮຽນ ພ້ອມດ້ວຍນັກກິລາຮຸ່ນທົ່ວໄປເຂົ້າຮ່ວມ.

ໂອກາດນີ້ ທ່ານ ສຸລິດອນ ພານິພິດ ຫົວໜ້າຂະແໜງພາລະສຶກສາ ພະແນກສຶກສາທິການ ແລະ ກິລາ ແຂວງກໍ່ໄດ້ຂື້ນຜ່ານບົດລາຍງານຜົນການແຂ່ງຂັນກິລາຮຸ່ນນັກຮຽນ, ຮຸ່ນທົ່ວໃນຄັ້ງນີ້.

» ປະເພດບານເຕະ(ຊາຍ)ຮຸ່ນທົ່ວໄປອັນດັບທີ 1 ແມ່ນທີມ ທະນາຄານ ສາຂາແຂວງຫຼວງພະບາງພ້ອມທັງໄດ້ຮັບຂັນຄອງແຊັມໄວ້ອີກໜຶ່ງສະໄໝ , ອັນດັບທີ 2 ກໍ່ຄື ທີມ ທະນາຄານກຸງໄທ, ອັນດັບທີ 3 ໄດ້ແກ່ທີມ ວິທະຍາໄລມະນີວັນ ແລະ ອັນດັບທີ 4 ແມ່ນທີມ ຢູ່ພັບ.

  • ປະເພດກິລາຮຸ່ນນັກຮຽນ.

» ບານເຕະ(ຊາຍ) ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທີມ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ , ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ໄດ້ແກ່ທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ SOS ແຮັກມານໄມເນີ.

-      ບານເຕະ(ຍິງ) ອັນດັບທີ 1 ໄດ້ແກ່ທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ, ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມຕົ້ນພັນຫຼວງ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມຕົ້ນ ບ້ານຄອຍ.

» ບານສົ່ງ(ຊາຍ) ອັນດັບທີ 1 ໄດ້ແກ່ທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມຕົ້ນພັນຫຼວງ, ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນຊົນເຜົ່າສວນຫຼວງ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ SOS ແຮັກມານໄມເນີ.

-      ບານສົ່ງ(ຍີງ)ອັນດັບທີ 1 ໄດ້ແກ່ທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມຕົ້ນ ບ້ານຄອຍ.

» ບານບ້ວງ(ຊາຍ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທີມ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ, ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ ປ່ອງຄຳ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນກຽດຕິສັກນາໆຊາດ.

-      ບານບ້ວງ(ຍີງ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ ປ່ອງຄຳ, ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນປະຊາທິປະໄຕ

» ກະຕໍ້(ຊາຍ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນຊົນເຜົ່າສວນຫຼວງ, ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ.

-      ກະຕໍ້(ຍີງ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ SOS ແຮັກມານໄມເນີ.ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນຊົນເຜົ່າສວນຫຼວງ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ.

» ເປຕັງ(ຊາຍ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ ປ່ອງຄຳ, ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ.

-      ເປຕັງ(ຍິງ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ ປ່ອງຄຳ, ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມຕົ້ນ ພອນໄຊ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທີມໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ SOS ແຮັກມານໄມເນີ.

» ປິ່ງປ່ອງ(ຊາຍ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທ້າວ ສຸລະໄຊ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທ້າວ ທໍ່ຢ່າງໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄື ທ້າວ ອານຸໄຊ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ.

» ປິ່ງປ່ອງ(ຍິງ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ນາງ ແສງມະນີ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນນາງຄຳຫຼ້າ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄື ນາງມະນີພອນ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ.

» ແລ່ນລານ 100 ແມັດ(ຊາຍ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທ້າວ ສີມອນ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທ້າວ ເພັງທາ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເມືອງຂາຍ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄື ທ້າວ ທອງວັນ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເມືອງຂາຍ.

» ແລ່ນລານ 100 ແມັດ(ຍິງ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ນາງ ປິຍະດາໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນປະຊາທິປະໄຕ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນນາງ ປາເອ່ຍ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄື ນາງ ທິດສະດີ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ.

» ແລ່ນລານ 400 ແມັດ(ຊາຍ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທ້າວ ເຢຍຊົ່ງ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທ້າວ ເຈີດ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທ້າວ ຈື່ເຮີ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ.

» ແລ່ນລານ 400 ແມັດ(ຍິງ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ນາງ ປາເອ່ຍ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນນາງ ອຸ່ນ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄື ນາງ ອານຸ່ຍ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ.

» ແລ່ນລານ 1.500 ແມັດ(ຊາຍ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທ້າວ ຊົມພູໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນຊົນເຜົ່າສວນຫຼວງ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທ້ວ ຈຸ່ນ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທ້າວ ສຸວິນໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ SOS ແຮັກມານໄມເນີ.

» ແລ່ນລານ 1.500 ແມັດ(ຍິງ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ນາງ ອຸ່ນ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນນາງ ອານຸ່ຍ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືນາງ ປາເອ່ຍ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ.

» ເຕັ້ນຍາວ(ຊາຍ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ທ້າວ ພຸດທະສອນ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນ SOS ແຮັກມານໄມເນີ.ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນທ້າວ ສົມລວຍໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເມືອງຂາຍ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືທ້ວ ສີສົມພອນໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ.

» ເຕັ້ນຍາວ(ຍິງ)ອັນດັບທີ່ 1 ໄດ້ແກ່ນາງ ປິຍະດາໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນປະຊາທິປະໄຕ,ອັນດັບທີ 2 ແມ່ນນາງ ອານຸ່ຍ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນສັນຕິພາບສັນຕິພາບ ແລະ ອັນດັບທີ 3 ກໍ່ຄືນາງ ປາເອ່ຍ ໂຮງຮຽນມັດທະຍົມສົມບູນເດັກກໍ່າພ້າ.

ການຈັດງານແຂ່ງຂັນໃນຄັ້ງນີ້ໄດ້ຮັບການອຸປະຖຳງົບປະມານຂອງຂັວນລາງວັນຈາກ: ທ່ານ ໄຊຍະສິງ ຊະນະແກ້ວ ປະທານສະຫະພັນ ກິລາບານເຕະແຂວງຫຼວງພະບາງຈຳນວນ 20.000.000 ກີບ, ທ່ານ ສົມຈັນ ສົມບູນສີ ຮອງປະທານສະຫະພັນກິລາບານເຕະ ແຂວງ ຈຳນວນ 5.000.000 ກີບ ແລະ ທະນາຄານແຫ່ງ ສ.ປ.ປ ລາວພາກເໜືອແຂວງຫຼວງພະບາງຈຳນວນ 5.000.000 ກີບ ລວມມູນຄ່າ: 30.000.000 ກີບ.

ໃນຕອນທ້າຍຂອງພິທີ ທ່ານ ຊາຍສະຫວັນ ຈັນມານິດ ຮອງຫົວໜ້າພະແນກສຶກສາທິການ ແລະ ກິລາແຂວງຫຼວງພະບາງ ໄດ້ໃຫ້ກຽດ ຕາງໜ້າ ຄະນະປະທານຈັດການແຂ່ງຂັນກ່າວຄວາມສະແດງຊົມເຊີຍມາຍັງຜູ້ອຸປະຖຳ, ຄະນະຈັດການແຂ່ງຂັນ, ວິຊາການ, ກຳມະການ ຕັດສິນ, ຄະນະນຳ, ຄູຝຶກຕະຫຼອດຮອດນັກກິລາທີ່ມາຈາກພາກສ່ວນຕ່າງໆ ທີ່ໄດ້ເຂົ້າຮ່ວມການແຂ່ງຂັນຈົນປະສົບຜົນສຳເລັດ ເປັນຢ່າງດີ ໂດຍສະເພາະແມ່ນເອົາໃຈໃສ່ປະຕິບັດກົດລະບຽບ,ກະຕິກາການແຂ່ງຂັນທີ່ໄດ້ວາງອອກຢ່າງເຂັ້ມງວດ,ຮູ້ໄດ້,ຮູ້ເສຍ,ຮູ້ໃຫ້ອາໄພເຊິ່ງກັນ ແລະ ກັນພ້ອມທັງກ່າວປິດງານແຂ່ງຂັນໃນຄັ້ງນີ້ຢ່າງສະຫງ່າງາມ.